Uygulama Başlatılamadı Hatası Düzeltme (0xc000007b)

  • Konbuyu başlatan Yetkili Bi Abi1
  • Başlangıç tarihi
Y

Yetkili Bi Abi1

Guest


Bu hata iletisini görürseniz: 'Uygulama düzgün bir şekilde başlatılamadı' çünkü muhtemelen bir oyun veya program çalıştırmaya çalışıyorsunuzdur ve bilgisayarınızda yolunda gitmeyen bir şeyler var.

Aşağıda, çoğu basit olan ve 0xc000007b hatasını düzeltmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Sadece birine ihtiyacınız olabilir, ancak bazı durumlarda bir çok düzeltmeye ihtiyacınız olabilir.

Genellikle, Windows ve uygulamaların 32 bit ve 64 bit sürümlerinin bir karışımı olduğunda bu hatayı görürsünüz.

Bilgisayarı yeniden başlatın.
Denenecek ilk şey, Windows'u yeniden başlatmak. Gerçek bir çözüm değil, ama bazen sonuç veriyor.

.NET framework güncelleyin.
Çoğu durumda, sorunlara neden olan Microsoft .NET çerçevesidir. En son .NET Framework sürümünü Microsoft'tan indirebilirsiniz .

Yüklendiğinde (veya yeniden yüklendiğinde) bilgisayarınızı yeniden başlatıp uygulamanızı veya oyununuzu açmayı yeniden deneyin.

Yönetici haklarını kullanın.
Oyunu veya uygulamayı yönetici haklarıyla çalıştırmayı deneyin. Bunu yapmak için, kısayola veya oyunun gerçek yürütülebilir dosyasına sağ tıklayın, Özellikler'i seçin ve Uyumluluk sekmesini açın. 'Bu programı yönetici olarak çalıştır' kutusunu işaretleyin ve Tamam'a tıklayın.

Uygulamayı veya oyunu yeniden yükleyin.
Çalıştırmaya çalıştığınız oyunu veya programı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz - basit ama bazen çok etkili olabilir.

Windows'u Güncelleyin.
Windows'u güncelleyin. Çoğu durumda Windows otomatik olarak güncellenir, ancak kontrol etmek için Denetim Masası'na gidin ve 'Windows Update göz atın.

Windows 10 da dahil olmak üzere sonraki sürümlerde, yeni Ayarlar uygulamasını açabilirsiniz (yalnızca Başlat menüsünde arama yapın veya ekranın sol alt köşesinde tıkladığınızda Windows logosunun hemen üstünde görünen dişli simgesine tıklayın.

Ayarlar uygulamasında, Güncelle ve Güvenlik üzerine tıklayın, ardından güncellemeleri kontrol etmek için bir düğme görmelisiniz:
ChkDsk'i çalıştır
Cmd'yi açarak chkdsk komutunu çalıştırın (onu arayın veya başlat menüsünde run'ı seçin).

Pencereye "chkdsk c: / f / r" yazın. Birincil windows diski ise, sizden bir sonraki önyükleme için zamanlamanızı ister. Yeniden başlattığınızda, giriş ekranına gelmeden önce bir kontrol yapacaktır. Disk bölemeleri veya diğer sürücüler de bu şekilde kontrol edilebilir.

DirectX'i yeniden yükleyin
DirectX'i yeniden yükleyin. Bunu yapmanın yolu, Windows sürümünüze ve hangi DirectX sürümüne ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Orada Microsoft'un web sitesinde tam talimatlar.
 

Similar threads

Y
Cevaplar
0
Görüntüleme
48
Yetkili Bi Abi1
Y
Cevaplar
0
Görüntüleme
53
Yetkili Bi Abi1
Y
Cevaplar
0
Görüntüleme
49
Yetkili Bi Abi1
Üst